Psychoterapia to proces, w którym możemy dokonać zmiany myślenia, przeżywania emocjonalnego i zachowania. Poznać siebie, swoje potrzeby, przyczyny życiowych decyzji, zachowań i reakcji. Nauczyć się rozumieć swoje relacje z ludźmi. Psychoterapia pomaga przejść przez trudne momenty w życiu.
Psychologią interesuję się od dawna. Lubię pracę i kontakt z ludźmi, towarzyszenie im i poznawanie. Cenię zaufanie, którym mnie obdarzają. Spotykany człowiek nie jest dla mnie pacjentem czy klientem, jest indywidualną osobą. W życiu zawodowym i prywatnym kieruję się tymi samymi zasadami, równowagą, empatią, życzliwością i otwartością. To przekładam na relacje. Wykorzystuję moją wiedzę i wieloletnie doświadczenie.
Posiadam certyfikat psychoterapeuty Gestalt.
Pracuję w podejściu zintegrowanym. Bazą jest psychoterapia Gestalt i ericksonowska. Korzystam z narzędzi i technik NLP, stosuję techniki poznawczo-behawioralne i pracę z ciałem. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.
Ukończyłam studia psychologiczne oraz studia podyplomowe na UAM w Poznaniu, liczne szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim i w Polskim Instytucie Terapii Krótkoterminowej, Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt w Krakowie. Pracuję pod stałą superwizją. Jestem nauczycielem na Akredytowanym Kursie Psychoterapii organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii.
Od 24 lat pracuję klinicznie w ramach kontraktu z NFZ.
Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, indywidualnie i z parami.
Sesja psychoterapii trwa 50 minut. Częstotliwość spotkań może być różna, tak jak uzgodnią obie strony. Najczęściej jedno spotkanie co dwa tygodnie lub raz w tygodniu.
Miejsce przyjmowania Klientów – w Gabinecie Prywatnym w Czarnkowie i w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii WIP w Poznaniu.
Konsultacje to 1-3 spotkań, które służą rozpoznaniu sytuacji osoby zgłaszającej się. Jakiego rodzaju przeżywa problemy, jaki jest jej indywidualny cel i potrzeby. To też moment na dobranie najkorzystniejszej formy, terapia krótko- czy długoterminowa, a może korzystna jest terapia pary.
Gdy zapada decyzja o rozpoczęciu terapii, w ramach kontraktu terapeutycznego uzgadniany jest czas spotkań, zasada poufności, wysokość opłat i forma płatności oraz zasady kontaktowania się i odwoływania sesji.
To forma, która jest korzystna w sytuacjach nagłych lub kryzysowych. Należą do nich strata osoby bliskiej lub pracy, problemy ze zdrowiem, ale może też być to sytuacja zmagania się z trudną decyzją lub zmianą w życiu. W psychoterapii krótkoterminowej ilość spotkań to od 12 do 20 spotkań, na ogół trwa to 4-6 miesięcy.
Tę formę terapii można zastosować, gdy potrzebne jest głębsze poznanie siebie, swoich myśli, emocji i zachowań. Gdy potrzebne jest zrozumienie źródeł swoich trudności, przyczyn frustracji i lęków, oraz powodów swoich życiowych wyborów. Celem jest zmiana. Tutaj w kontrakcie nie określamy ilości spotkań. Terapia taka trwa minimum rok.
To propozycja dla partnerów, którzy przeżywają trudności w związku, chcą poznać ich przyczyny, uczyć się sposobów ich przezwyciężania i wzmacniać relację.
Te sesje mogą trwać 60 do 90 minut.
To treningi uczące asertywności, zarządzania sobą w czasie, radzenia sobie ze stresem lub trudnymi emocjami, wzmacniające pewność siebie. To też kontakt z innymi ludźmi.